Miesięczne lokaty bankowe

Miesięczne lokaty bankoweLokaty bankowe- miesięczne, to grupa lokat o bardzo krótkim czasie trwania. Raczej nie jest to lokata na której można dużo zarobić, ale jak we wszystkich lokatach odsetki zależą od początkowego kapitału. Lokatę zawsze można przedłużyć na okres dodatkowego miesiąca. Najlepsze lokaty czasowe- miesięczne mogą dać zysk nawet do 2,7 %. Lokaty miesięczne są ciekawym rozwiązaniem kiedy nie jest się pewnym swoich pieniędzy, a jednak chce się ciągle zarabiać, chociaż parę groszy. Zawsze można przerwać lokatę, co prawda straci się pieniądze ale nie będzie to tak dotkliwe jak na lokacie na przykład rocznej. Nie ma właściwie żadnego ryzyka a zysk jednak nikły bo nikły ale ciągle jest. Lokaty są przeznaczone dla osób, które mają średnie dochody i są raczej zmuszone do życia jak to się mówi z miesiąca na miesiąc.

Trzymiesięczne lokaty bankowe

Lokaty bankowe o czasie trwania trzech miesięcy są tymi lokatami, które cieszą się dość dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Okres ich trwania nie jest długi ani krótki, jest wręcz idealny i właśnie to jest tym kluczem jego popularności. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia jest to jednak lokata, która wymaga dość dużego kapitału, żeby dać większy, zauważalny zysk. Lokata ma mniej więcej oprocentowanie wynoszące 3,50 % w skali roku. Może nie opłaca się to tak na dłuższą metę jak lokaty roczne, ale mimo to jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Może nie dla tych, którzy zajmują się ekonomią i lokatami na stałe, ale naprawdę jest to bardzo ciekawe. Czemu jest to opłacalne? A no dlatego, że nie ma ryzyka utraty pieniędzy, a jednak to oprocentowanie jest znacznie wyższe niż w lokatach miesięcznych. To kilka procent w skali roku może naprawdę zrobić dużą różnicę.

Lokaty lokatami, ale co z praktycznym oszczędzaniem, niby piszę o tym, że na lokatach ze strony http://www.inwestowaniena5.pl/ można zarobić, że kryją się tam nienajgorsze pieniądze, ale głównie lokaty moim zdaniem są stworzone po to, żeby oszczędzać. Można powiedzieć, jakie oszczędzanie, przecież lokaty zakłada się po to, żeby zarobić z tego procentu. Ja mam jednak trochę inne zdanie na temat lokat. Lokaty są zamrożeniem pieniędzy, na jakiś czas po to, żeby ich nie używać, te kilka groszy, które wpadnie przy okazji są tylko dodatkiem, jeśli ktoś nie zajmuje się depozytami w poważny sposób. Źle jest ruszyć te pieniądze choćby ze względu na to, żeby nie utracić tych kilku groszy, ludzie kierują się różnymi motywacjami zakładając lokaty, zwłaszcza te długo terminowe. Najważniejsze jest, że przynosi to dużą korzyść, nie dość, że zaoszczędzi się, nie wyda się pieniędzy na głupoty, to jeszcze wpadną grosze procentu. Nawet nie trzeba obserwować rankingów lokat. Chodzi o sam sens, zaoszczędzenia i nie wydawania. Różni ludzie mają różne sposoby oszczędzania, jedni odkładają do świnki skarbonki, inni skarpetki, a jeszcze inni właśnie decydują się na lokaty. Ta ostatnia forma jest chyba najbardziej korzystna i pewna. Chyba każdy, kiedy ma do wyboru oszczędność bez zysku i z minimalnym zyskiem wybierze zysk, jest to uwarunkowane naszą psychiką. Po podjęciu takiej decyzji aż lepiej się śpi. Nie ważne, że dochód będzie wynosił zaledwie kilka złotych, ważne jest to, że pieniądze będą same na siebie pracowały i nie będą leżały bezczynnie, ludzka psychika jest bardzo ważna nawet przy oszczędzaniu, trzeba umieć nad nią zapanować i potrafić nią dobrze operować.

Komentarze